Granny hair w domowych warunkach

18 czerwca 2018, URODA & MEDYCYNA ESTETYCZNA Patrycja Deja
Granny hair w domowych warunkach

Granny hair to trend utrzymujący się już od kilku sezonów, oczywiście obserwujemy go w coraz to nowych odsłonach. Najpierw modne były włosy ufarbowane po prostu na siwo, grafitowe, ołówkowe, popielate. W tym roku samo granny hair to za mało, styliści postanowili smutne i już nieco opatrzone siwe włosy podrasować. W tym i nadchodzącym roku modne granny hair to siwe włosy z różowymi, fioletowymi, a nawet nawet niebieskimi i zielonymi refleksami. Kiedyś podobny trend panował na blond włosach i nasze babcie nosiły różowy, lub fioletowawy blond, uzyskując go za pomocą płukanek, oczywiście współczesne refleksy nie mają nic wspólnego tamtymi kolorami, są pastelowe, a to oznacza że ich właścicielki wyglądają bardzo delikatnie, niektórzy twierdzą że dzięki kolorowym granny hair rysy twarzy nabierają subtelności. Kolejną propozycją dla tej koloryzacji są siwe włosy u nasady i kolorowe końcówki, w tym wypadku pełna dowolność kolorystyczna, chociaż zdecydowanie lepiej prezentują się róże, fiolety i wszystkie odcienie niebieskiego, aniżeli pomarańcze czy mocne czerwienie, które jak już od dawna wiemy są zarezerwowane dla typowo ciemnych i głębokich barw jak czernie i brązy. 

Czy można wykonać granny hair w domowych warunkach

Zdaniem fryzjerów i stylistów jest to absolutnie nie możliwe, a jednak  uzyskamy w warunkach domowych granny hair ale tylko na włosach jasnego blondu nakładając na niego odcień popielaty od srebrnego pyłu po gołębi popiel. Podobny efekt jest możliwy do osiągnięcia na włosach po rozjaśniaczu, jednak w tym wypadku lepiej nie ryzykować samodzielnego odbarwiania, a następnie nakładania koloru, gdyż zarówno rozjaśniacz jak i blond farby w tym także popielate blondy bardzo niszczą włosy.

Jest znacznie bezpieczniejszym sposób na zrobienie granny hair w warunkach domowych czyli zastosowanie jednego z preparatów dostępnych w drogeriach. A tam znajdziemy płukanki, spraye i szampony koloryzujące, minusem tych produktów jest krótkotrwałe działanie, najczęściej do pierwszego mycia. Oczywiście w przypadku krótkich włosów kosmetyk wystarczy na kilka zastosowań, w przypadku długich jest to kosztowne rozwiązanie i lepiej zainwestować w profesjonalne farbowanie. Tym bardziej, że wielokrotne nałożenie popielatego blondu na włosy może sprawić niespodziankę w postaci zielonych, lub granatowych refleksów.

Farbując lub barwiąc włosy na granny hair mamy możliwość zrobienia w bezpieczny sposób w warunkach domowych kolorowych pasemek, lub końcówek za pomocą wspomnianych już sprajów w dowolnym kolorze.

 

Dla kogo granny hair

Tak naprawdę o ograniczeniach wiekowych nie ma tu mowy, gdyż wszystkie odcienie siwego to dostojne kolory do niedawna kojarzone z ludźmi w „ słusznym” wieku. Dlatego też podstawowe granny hair, czyli włosy w całości zafarbowane na siwo pasują do osób w każdym wieku, kolorowe końcówki to już kwestia odwagi i stylizacji.

O ile siwe włosy pasują w każdym wieku, nie można tego już powiedzieć o karnacji, zdecydowanie lepiej w granny hair wyglądają blondynki, a także wszystkie osoby do których pasują zimne barwy, chociaż jest to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów, który przy odpowiednim doborze fryzury powinien zadowolić zarówno blondynki, brunetki jak i szatynki.