Jak odnaleźć motywację?

Natalia Galus / 31 października 2016

Każdy z nas, jest zainteresowany osiągnięciem sukcesu i wystartowaniem ze swoimi pomysłami. Niestety tylko nieliczni mają w sobie tyle odwagi i motywacji, by rozpocząć pracę w kierunku wygranej. Jak wyuczyć niektóre zachowania i odruchy, które pomogą nam spełnić marzenia? Usiądź wygodniej i przeanalizuj poniższe pomysły, a później wstać i stocz walkę z samym sobą, by osiągnąć efekty.

Jak odnaleźć motywację?

 

To, co trzyma Cię w miejscu i nie pozwala stawić kroku w przód nie zawsze do końca daje się zdefiniować. Zajrzyj w głąb siebie i znajdź jeden element, który najbardziej przeszkadza Ci na co dzień. Po prostu porozmawiaj ze sobą, jak najlepszy przyjaciel, nie oceniaj, zadawaj pytania, choćby odpowiedź na nie była oczywista. Czasem musisz to usłyszeć, dopiero wtedy nauczysz się z tym walczyć.

 

Nie zastanawiaj się nad opinią innych, ludzie zawsze będą mówić o Tobie różne rzeczy, bez względu na to czy wygrywasz, czy przegrywasz. Hejterzy to osoby, która bardzo zazdroszczą Ci podjętych działań i spełniania się. Przymknij oczy na negatywne komentarze, jeśli chcesz iść w inną stronę niż inni, musisz to zrobić. Rób swoje, to zawsze się opłaci.

 

Większość z nas brak efektów tłumaczy brakiem czasu, dlaczego więc nieliczni są w stanie go znaleźć? Odpowiedź jest prosta, bo są gotowi do poświeceń, a ich determinacja przezwycięża zmęczenie, dzięki temu właśnie pną się w górę i nie stoją w miejscu. Znajdź w sobie siłę do pokonywania własnych barier, bądź lepszą wersją samego siebie każdego dnia.

 

Jeśli chcesz coś osiągnąć nie czekaj na okazję, na odpowiedni moment, czas, nie czekaj za pierwszym dniem miesiąca, nową porą roku, wakacjami. Tu i teraz jest odpowiedni moment, bo chcesz to zrobić. Czas działa na Twoją niekorzyść, upływa bez względu na to, czy robisz postępy, czy odpoczywasz. Tak naprawdę nikt nie wie, jaką jego ilością dysponujesz. Nie planuj zmian za jakiś czas, dziś jest dzień, by dokonać czegoś niemożliwego.

 

Jakie masz plany na przyszłość? Sprecyzuj je, stwórz plan, który małymi krokami pozwoli Ci je zrealizować. Jeśli nie masz wystarczająco dużej motywacji to tak naprawdę tego nie chcesz. Porzuć wszystko, co przeszkadza w byciu szczęśliwym człowiekiem. Przetnij grubą kreską toksyczne relacje, bez nich będzie o wiele lżej.

 

Oddychaj, obojętnie w jakiej sytuacji się znalazłeś, weź głęboki oddech i wytłumacz sobie zaistniałą sytuację, a później po prostu idź dalej. Nie zadowalaj się półśrodkami. Obierz taki cel, że kiedy go osiągniesz z czystym sumieniem powiesz "mam wszystko, już nic nie jest w stanie zagrozić mojemu szczęściu".

 

Załóż wygodne buty, czeka Cię długa, wyboista wspinaczka, bez autostopu, z licznymi przystankami, zawsze na własnych nogach. Sytuacja w każdej chwili może ulec zmianę. Porywisty wiatr zmieni się w ożywczy, wiosenny deszcz, a później wzejdzie Słońce.

 

Zmiany są w Twojej głowie, nikogo innego. Sam odpowiadasz za to, co udaje Ci się osiągnąć, sam odpowiadasz za medale olimpijskie i dyskwalifikacje w starcie. Jeśli nie próbujesz już przegrałeś, spróbuj odmienić swoje życie. Zainwestuj czas w rozwijanie siebie.

 

Nikt nie wskaże Ci drogi, jaką najlepiej będzie podążać. Znajdź ścieżkę i obierz odpowiedni kurs, nabierz wiatru w żagle, nie bój się osiągać tego, na czym Ci zależy.